web statistics
Lokaty roczne: ranking, porównanie, oprocentowanie 2017

Lokaty przez Internet

rankingi, porównania, kalkulatory online
lokaty przez internet

Wszystkie wnioski przesyłane są połączeniem szyfrowanym - Twoje dane trafiają tylko do banku.

1

lokata roczna Iopen finance
Doradca bezpłatnie pomoże Ci wybrać najlepszą ofertę

2

lokata roczna toyota bank
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 2,5% w skali roku
od 3000 zł

3

lokata roczna getin bank
gwarancja wypłaty naliczonych odsetek w przypadku zerwania
Oprocentowanie stałe 3,0% w skali roku
od 1000 do 20 000 zł

Zanim złożysz wniosek online o lokatę przygotuj dowód osobisty.

x
Nasza strona korzysta z plików cookies wyłącznie w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania. Przeglądając naszą stronę wyrażasz na to zgodę.

Lokata bankowa to jedna z najbezpieczniejszych metod gromadzenia kapitału. Lokaty nie są tak podatne na zmiany nastrojów zagranicznych inwestorów jak inwestycje w giełdę czy handel walutami. Dlatego też nie dziwi fakt, że osoby najmniej obeznane z niuansami finansowego świata często decydują się na tę formę oszczędzania na czarną godzinę. Z reguły na lokatach można lokować dowolną kwotę na określony czas. Wiele banków w swojej ofercie posiada lokaty krótkoterminowe (na przykład 3 miesięczne, lub 6 miesięczne, ale także na przykład lokaty jednodniowe - odnawialne) oraz lokaty długoterminowe na rok, pięć czy nawet dziesięć lat.

Ponieważ wraz z wydłużeniem okresu lokowania kapitału rośnie oprocentowanie i ilość możliwych do zgromadzenia odsetek lokaty krótkoterminowe mogą nie być opłacalne ponieważ ich oprocentowanie może być tak niskie, że będzie poniżej inflacji (dało się to zauważyć w kilku miesiącach 2011 roku kiedy inflacja sięgała nawet 4%). Natomiast lokowanie pieniędzy na dłuższy okres czasu - na pięć czy dziesięć lat nie cieszy się zbyt dużą popularnością ponieważ wymaga zamrożenia kapitału. Klient najczęściej zobowiązuje się do niewypłacania pieniędzy przed końcem terminu ustalonego w umowie, a wcześniejsza wypłata skutkuje utratą zgromadzonych odsetek.

Idealnym kompromisem między niskim oprocentowaniem lokat krótkoterminowych i koniecznością zamrażania pieniędzy na długi okres w przypadku lokat długoterminowych wydają się być lokaty roczne. Są one najczęściej stosunkowo wysoko oprocentowanie, a więc inflacja im nie straszna, a ulokowanie oszczędności na dwanaście miesięcy przynosi wymierne efekty. Dlatego też lokaty roczne cieszą się rosnącą popularnością a banki coraz częściej je reklamują.